Metzger János gyógymasszőr weboldala

"Legalább annyit tégy magadért is, mint amennyit másokért teszel!" (Mezger János)
MENÜ

 

WELLNESS MASSZÁZS

 

wellness

A wellness korszerű és népszerű kezelési-, és masszázstechnikái egyre elterjedtebbé, illetve keresettebbé válnak társadalmunkban. Ez annak ellenére is igaz, hogy a „wellness” szó hallatán a legtöbb embernek még a luxus, a sokcsillagos szállodák, vagy az elegáns környezetű drága kezelések, és a „jómódúak” életstílusa jut az eszébe, ezért „nekem erre úgysincs pénzem” felkiáltással eltekintenek a részletek megismerésétől...

 

A stresszt, a napi hajszát hosszú távon nehezen viseli el az emberi szervezet, mely – szerintem köztudottan – csak akkor tud egészségesen és hatékonyan működni, ha feszültségektől mentes! Azaz, ha ellazul a test, ellazul a lélek is...

 

Lényegében ennek szellemében fejlesztették ki azokat a technikákat, fogásokat, kezeléseket, melyekkel kompenzálhatók, illetve megelőzhetők a feszültség okozta panaszok. Többek között ilyen kezelésekre és szolgáltatások szakosodtak egyes „wellness” szállodák, valamint komplexumok, de ha kiemelünk a wellness szolgáltatások közül egyes – egyébként ide sorolt – masszázskezeléseket, akkor láthatjuk, hogy ezekhez egyáltalán nincs szükség sem luxuskörnyezetre, sem sokcsillagos szállodára, ezáltal elérhetetlen árakra sem! Ezen masszázsfajták – svédmasszázshoz viszonyított – kissé magasabb ára (legalábbis nálam csak „kissé”) mindössze a felhasznált alapanyagok árkülönbségéből és a hosszabb kezelési időből adódik. Ilyen masszázs pl. az általam is végzett csokoládés masszázs és a kétféle mézes masszázs.

 

Csokoládés masszázs:

 

csokoládé masszázs

A csokoládét mindenki ismeri és általában szereti, melynek értékét a kakaótartalma adja. Minél magasabb egy csokoládé kakaótartalma, annál egészségesebb. Az étcsokoládé (75-85%-os) egyes kutatások szerint a szív- és érrendszerre kifejezetten gyógyszerként hat! Eddig elsősorban étkezési célokra használták, néhány éve viszont felfedezték csodatévő hatását a bőrre kenve is! Természetesen nem a „MILKA” csokit vagy a Télapótól megmaradt felolvasztott csokimikulást kenjük a bőrre, hanem jó minőségű, magas kakaó(vaj) tartalmú masszázs termékeket.

 

Ezeknek a termékeknek kettős hatása van: egyrészt a bőrre, illetve a bőrbe juttatva tápláló, revitalizáló, energetizáló hatása kiemelkedő, hiszen a csokis peeling (bőrradírozás) már önmagában is kellemes, puha hatást vált ki, másrészt a bőrön keresztül a szervezetbe kerülve – hasonlóan a hagyományos csokievéshez – „boldogság” hormon (endorfin) szabadul fel, ami órákig „extázisban” tartja az embert! Előnye még, hogy ebben a formában a szervezetbe kerülve nem szaporítja, növeli a zsírsejteket, azaz nem hizlal! Továbbá, a csokoládéfelvitel módja (azaz a masszázs) pedig kiegészíti a csokoládé hatóanyagai által kiváltott jótékony tulajdonságokat az izomlazító, relaxáló, idegnyugtató hatásokkal.

 

Hogyan alkalmazzuk?

Csokoládés masszázst teljes testfelületen alkalmazunk, melynek során a masszázshoz használt csokoládés termékeket (bőrradírt, krémet, olajat, gélpakolást) melegen (40-42 Co) visszük fel a bőrfelületre, mert így kellemesebb érzetet ad és könnyebben szívódik fel a bőrben.

A csokoládés masszázs technikailag a svédmasszázshoz hasonlatos, de ez esetben nem az izomzat intenzív átgyúrása a hangsúlyos, hanem a relaxáció elérése, illetve a felgyülemlett feszültség oldása, ezért kevésbé intenzív, ezért lágyabb mozdulatokból, többségében simító fogásokból áll.

A kezelés tartalmazza a teljes testfelület bőrradírozását, masszázsát, valamint a háti szakasz gélpakolását. Időtartama kb. 100-120 perc.

 

Kinek ajánlom a csokoládés masszázst?

  • Mindenkinek, aki egy különleges kényeztető, relaxáló kezelésre vágyik;

  • Annak, aki ilyen masszázsra beváltható ajándékutalvánnyal kívánja szeretteit meglepni valamilyen évforduló, esemény (pl. születésnap, házassági évforduló, Karácsony, stb.) vagy bármely más alkalomból;

  • Pároknak (ez esetben az egyidejű páros masszázs kolléganőm közreműködésével megoldható);

 

Kinek NEM ajánlom a csokoládés masszázst?

Mivel a masszázs során a felhasznált termékek a teljes testfelületen, továbbá melegen kerülnek felhasználásra – így a meleg-hatás is fokozottan érvényesül – ezért nem ajánlom azoknak:

 

  • akinél a svédmasszázst is kizáró ok áll fenn (lásd: „Mikor ne menjünk masszőrhöz” menüpont alatt;

  • továbbá a csokoládés termékek hatóanyagaival (elsősorban a kakaó, a koffein, a mandula) szembeni túlérzékenység esetén, mivel ez esetben allergiás reakció alakulhat ki;

 

MÉZES MASSZÁZSOK

 

méz

A méz a népi gyógyászat kincse! Antibakteriális hatása és magas ásványianyag tartalma miatt kedvelt alapanyag a szépségiparban és a wellnessben is. Már Cleopatra is mézes tejes fürdővel kényeztette testét. A méz csodálatosan táplálja a bőrt, mely akkor szívódik fel a legjobban, ha előtte testradírozás is történik.

Természetesen a masszázshoz nem natúr, tömény mézet, hanem egyfajta speciális mézes-tejkrémes/tejszínes-olajos keveréket használunk, mely mindig frissen, közvetlenül a kezelés előtt kerül kikeverésre. Töményen a mézet méregtelenítő kezeléshez használjuk, melyről alább lesz szó a „méregtelenítő mézes masszázs” címszavak alatt.

 

A méznek a szervezetre már önmagában is frissítő, revitalizáló, gyulladáscsökkentő, antibakteriális, illetve antioxidációs hatása van, a mézes masszázs továbbá a bőrt:

  • táplálja, tisztítja, méregteleníti és megújítja;

  • ásványi anyagokkal és nyomelemekkel tölti fel;

  • normalizálja a felület és az alatta lévő szövetek vízháztartását;

  • a peeling (bőrradírozás) puhává, selymessé varázsolja;

 

A mézzel az alábbi kezeléseket végzem:

  • wellness mézes masszázs;

  • méregtelenítő mézes masszázs;

 

1.) Wellness mézes masszázs:

 

mézes masszázs

Mézes masszázst, akárcsak a csokoládésat, teljes testfelületen alkalmazunk, melynek során szintén nem az izomzat intenzív átgyúrása a fő cél, hanem – a felsorolt hatásokon túlmenően – a relaxáció elérése, illetve a felgyülemlett feszültség oldása. Itt is a lágyabb mozdulatok, többségében simító fogások dominálnak.

A kezelés tartalmazza a teljes testfelület bőrradírozását és masszázsát. Időtartama kb. 80-100 perc.

 

Kinek ajánlom a mézes masszázst?

  • Mindenkinek, aki egy különleges kényeztető, relaxáló kezelésre vágyik;

  • Azoknak, akik szeretnék a bőröket csodálatosan puhává és selymessé varázsolni;

  • Annak, aki ilyen masszázsra beváltható ajándékutalvánnyal kívánja szeretteit meglepni valamilyen évforduló, esemény (pl. születésnap, házassági évforduló, Karácsony, stb.) vagy bármely más alkalomból;

  • Pároknak (ez esetben az egyidejű páros masszázs kolléganőm közreműködésével megoldható);

 

Kinek NEM ajánlom a mézes masszázst?

  • akinél a svédmasszázst is kizáró ok áll fenn (lásd: „Mikor ne menjünk masszőrhöz” menüpont alatt;

  • továbbá akiknek a mézzel, propolisszal, ezek hatóanyagaival, illetve tejtermékekkel szembeni túlérzékenységük van, mivel ilyenkor allergiás reakció alakulhat ki;

 

2.) Méregtelenítő mézes masszázs:

 

méregtelenítőA méregtelenítő mézes masszázshoz hasonló technikákat alkalmaznak a tibeti- és orosz kultúrákban, melyet „cuppogtatásnak” is neveznek. Valójában ez nem is masszázs, hanem egyfajta kezelés, ami egyszerre mindössze egy-két tenyérnyi területen (egyes izmok és ízületek felett) történik, és csak egy speciális mozdulatsorból tevődik össze. A mézet természetes formájában, hígítatlanul visszük fel a kezelendő felületre, majd váltott kézzel (tenyérrel) a bőrre merőlegesen folyamatos emelőmozdulatokat végzünk. A méz beszívódásával arányos ütemben a tapadás fokozódik, erős vérbőség alakul ki, a bőr masszőrtenyérrel együtt emelkedik, ezáltal vákumhatás jön létre a bőr alatti szövetekben, így a felhalmozódott méreg-, és salakanyagok távoznak a szervezetből, a jótékony hatóanyagok pedig könnyebben bejutnak oda.

 

A technikát önállóan is lehet alkalmazni, de javaslatom szerint a hatékonyság fokozható, ha a svédmasszázst megelőző kiegészítő kezelésként, kúraszerűen vesszük igénybe! Az önálló kezelés időtartama alkalmanként kb. 15-30 perc a problémás terület nagyságától függően.

 

Már a leírtakból is sejthető, hogy e kezelésforma egyáltalán nem sorolható a kényeztető fogások közé, de a kiemelkedően pozitív hatások miatt mindenképpen megéri elviselni azt a kis kellemetlenséget, melyet ez a terápia okoz.

 

És most nézzük, mik is azok a pozitív hatások, azaz:

 

Kinek ajánlom a méregtelenítő mézes masszázst!?

Az eljárás jelentős fájdalomcsillapító hatással bír a reumatikus panaszok, izomgörcsok, izomletapadások, nyak-váll és hátfájdalmak, izületi problémák esetén, továbbá a méz különleges hatóanyag tartalma miatt alkalmas a krónikus gyulladások csökkentésére, enyhíti a légúti problémákat, tisztítja a bőr pólisait. Tehát, akik a felsorolt problémáktól szenvednek, azok bátran részt  vehetnek egy ilyen méregtelenítő kúrán!

 

Kinek NEM ajánlom a méregtelenítő mézes masszázst!?

  • akinél a svédmasszázst is kizáró ok áll fenn (lásd: „Mikor ne menjünk masszőrhöz” menüpont alatt;

  • akiknek a mézzel, propolisszal, ezek hatóanyagaival szembeni túlérzékenységük van, mivel ilyenkor allergiás reakció alakulhat ki;

  • nem alkalmazható továbbá fokozottan szőrös bőrfelületen, vesék felett, sérült bőrön, a bőrfeleletből kiemelkedő anyajegyek felett, felületes erek és szövetsérülések közelében, sérv esetén, és akut gyulladások kezelésére;

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

Asztali nézet